top of page

pá 11. 11.

|

Ondřejov

Jak se stát nikým aneb Úvod do Probuzení

Vysvoboďte se z vězení ‚já‘ a začněte se konečně prožívat jako to, co jste doopravdy. Utište polopsychotický neurotický dialog mezi vámi a vámi a ušetřete si 99 % psychického utrpení. Probouzecí víkend vám k tomu poskytne teoretický vhled a hlavně praktické nástroje.

Jak se stát nikým aneb Úvod do Probuzení
Jak se stát nikým aneb Úvod do Probuzení

Čas a Místo

11. 11. 2022 18:00 – 13. 11. 2022 14:00

Ondřejov, Turkovice 77, 251 65 Ondřejov, Česko

O události

Největší kouzelnický trik mysli

Pokud jste jako většina lidí, nejspíš máte pocit, že v centru vaší zkušenosti za vašima očima bydlí nějaké ‚já‘. Které se rozhoduje, přemýšlí, koná, vyhledává potěšení, vyhýbá se utrpení a žije si váš příběh od kolébky dodneška.

Co když vám řeknu, že tohle ‚já‘ je iluze? Že to neděláte vy. Že věci byly kdysi dány do pohybu a od té doby se dějí samy.

Nevybrali jste si rodiče, geny, prostředí. Nevybrali jste si kaskádu interakcí, které do nejjemnější úrovně tvarovaly váš mozek. A přitom právě tohle určuje hranici vaší zkušenosti, kdo jste a co se vám honí hlavou.

Vtip je v tom, že nic z toho jste neudělali vy. A ani nic dalšího neuděláte ‚vy‘. Další věc se prostě sama objeví ve vědomí na základě předchozích příčin. Ať už je to zvuk, tenhle text, nádech nebo třeba vaše další myšlenka.

Přesvědčte se

Můžete si to ostatně sami otestovat. Rozhodněte se, jaká bude vaše příští myšlenka.

...

Povedlo se? Asi ne. Abyste si mohli příští myšlenku vybrat, museli byste si ji myslet dřív, než si ji myslíte. To… nejde. Myslíte si ji rovnou.

Myšlenky se prostě samy objevují. Jak se hezky říká: napadají vás. A úplně stejně se objevuje i všechno ostatní.

A vy nejste [doplňte své jméno]. Vy jste prostor, ve kterém se to děje.

Co je to Probuzení

A co když vám řeknu, že když tohle uvědomění intelektuálně pochopíte v celé jeho hloubce a důsledcích, prožijete si ho na vlastní kůži a integrujete, získá váš život úplně novou kvalitu, jasnost a bezpracnost?

Zlomíte iluzi ‚já‘. Přestanete trávit čas v polopsychotickém transu vyčerpávajícího neurotického dialogu mezi vámi a vámi, který je zdrojem 99 % vašeho psychického utrpení.

Zmizí konatel. A pozornost a energie, které se tím uvolní, vám umožní vidět konečně jasně.

Začnete se prožívat z nového místa. Z místa, v němž vládne klid, plnost, spokojenost, fascinace a pokora.

Nestanete se totiž ničím menším než vesmírem, který prožívá sám sebe.

Kde, kdy, kdo, jak

Zprostředkovat vám potřebnou teorii (informace, studie, zkušenosti a vhledy) a praxi (nástroje, tréninky, vaše vlastní prožitky a aha! momenty), které vám pomůžou na této cestě, to je záměr víkendového workshopu Jak se stát nikým 

aneb Úvod do Probuzení.

S Jiřím Charvátem 11.11. – 13.11. 2022 v srdci přírody v nádherném rozvojovém centru Your People v Turkovicích, 30 minut autem jihovýchodně od Prahy.

Bez jakýchkoli ezo bullshitů, čaker a kundalini. Bez nutnosti věřit v cokoli. Naopak. Dotkneme se Probuzení vyzbrojeni skepticismem, logikou, nejnovějšími neurovědeckými poznatky, fyzikálními zákony a maximálně pozorným prožíváním proudu vlastní zkušenosti.

Strava a ubytování

Rozmazlovat nás při tom bude plná penze zážitkové vegetariánské kuchyně v bio kvalitě od šéfkuchařky Terezy Jeřábkové, ověnčené oceněním Bib Gourmand od Michelinu. Tereza vařila 13 let ve francouzské restauraci v Obecním domě a pro Pražský hrad, kde se starala i o to, aby nekručelo v břiše Dalajlámovi a dalším státním návštěvám.

Ubytováni budeme v příjemných pokojích po dvou a po třech. K dispozici nám bude kavárna s barem, domácími bylinnými čaji, vínem a limonádami, velká sdílená koupelna, relaxační místnost, zahrada, venkovní gril, udírna, ohniště a především my sami sobě navzájem.

Check-in: Pá 11. 11. 18.00. Check-out: Ne 13. 11. 14.00.

Cena se vším všudy 8 700 Kč.

Kapacita workshopu je 14 lidí.

Kde se probudit, když ne tady? Kdy se probudit, když ne teď?

Rezervace na jiricharvat.cz/probuzeni 

Sdílet

bottom of page